Lato już się kończy, ale niestety pękające pięty oraz zniszczone mocno nogi są dla wielu bez końca największym utrapieniem. Jaka jest na to rada?

Ważne jest to, że ta sytuacja może zaprowadzić nas do szeregu szalenie uciążliwych podrażnień jakie trzeba będzie poddać leczeniu dermatologicznie. Dodatkowo zniszczona skóra na piętach to ponad przeciętnie kłopotliwa niedogodność i może prowadzić np. do kłopotów z chodzeniem. Porowate pięty najczęściej dotyczą kobiet, dlatego,że to one uwielbiają pokazywać odkrye obuwie. Należy zapamiętać, że duża waga oraz gorący klimat to też przyczyny przez które, martwy naskórek na piętach jest spękana. Ludzie wysportowani uprawiający naprawdę często którąkolwiek dziedzinę, biegacze będą także silnie narażeni na pękanie pięt, to też właściwe będzie żeby pamiętać o ciągłym smarowaniu stóp. Raczej nie można bagatelizować, aż infekcje się rozwiną, a nogi popękają jeszcze gorzej. Bardzo szybko – jako rezultat bezpiecznych środków – można sobie zaradzić.

Trzeba korzystać z naturalnych środków zmiękczających. Jednym z nich będzie na przykład miód. Ma nieskończenie wiele nieocenionych ingredientów między innymi witaminy i minerały, również z coraz większą częstotliwością wybiera się go również jako komponent do spożywania, ale również w domowych kosmetykach. Niewątpliwie trzeba również przyjrzeć się różnorakim propozycjom niedrogeryjnych specyfików, które mogą rozwiązać problem już po pierwszym posmarowaniu w kluczowe miejsce.

Czy istnieją skuteczne metody na pękające pięty? Oczywiście! Sprawdzi się także olej kokosowy – dobroczynny produkt spożywczy naszej codziennej formy odżywiania. W przypadku nóg należy je najpierw porządnie odmoczyć w wodzie o odpowiedniej wartości temperatury, po czym skorzystać z peelingu, jak również wsmarować w nogi dobry olej kokosowy. Można też sposobem jest do spania nałożyć niesyntetyczne skarpetki. Następnego dnia nogi będą znacznie bardziej odżywione.

Niewiarygodne rzeczy potrafi również realizować dobroczynna sól, która nazywa się Epsom. Zsyła ukojenie nieodżywionej skórze. A jak z niej najlepiej skorzystać? Wystarczy, gdy odsypiemy garstkę soli i wsypiemy do nagrzanej wody. Należy tam moczyć nogi nie krócej niż kilkanaście minut, do momentu, gdy naskórek zmięknie. To idealne,by po osuszeniu i wmasowaniu  Wasze nogi zrobiły się gładkie i odżywione. Zimno tłoczony olej posiada piękny zapach, więc poza cechami odżywczymi przynosi ogromną przyjemność dla zmysłów. Olej kokosowy to preparat wszechstronny. Zaleca się go stosować nie tylko dla zniszczonych nóg oraz na pięty, również całe ciało, aby je odżywić po wakacjach.

Jeżeli życzysz sobie błyskawicznego efektu – korzystaj z aptecznych środków. Próbuj je, aby przekonać, na jaki optymalnie zareaguje Twoja skóra. Szorstkie nogi to dylemat, z którym bez problemu można sobie ekspresowo poradzić. KluczoweWażne jest, żeby o stopy dbać cały czas, a nie tylko wtedy, gdy odsłaniamy nogi w letnim obuwiu.

Back to Top