Jaką pracę najczęściej wybierają młodzi ludzie?

Młodzi, ambitni ludzie niejednokrotnie miewają problem ze znalezieniem choćby tymczasowej pracy, którą da się pogodzić z typowym rozkładem zajęć. Wszyscy studenci dzienni doskonale wiedzą, że nie jest to proste. Harmonogramy zajęć rzadko pozwalają na znalezienie pracy w pełnym wymiarze godzin. Wtedy warto rozejrzeć się za pracą tymczasową.

Młode osoby najczęściej wybierają pracę w gastronomii. Dlaczego? Ponieważ to niezwykle  elastyczna opcja. Pracują jako kelnerzy czy barmani, niektórzy z nich asystują na kuchni. Najczęściej mają nieregularny i możliwy do edytowania grafik pracy. Na dodatek trzeba pamiętać o tym, że większość restauracji czy barów jest dostępna również w sobotę i niedzielę. Praca w usługach gastronomicznych nie jest wcale tak też słabo płatna, jak przypuszcza wiele osób nieznających tej branży. W wielu lokalizacjach napiwki od klientów mogą stanowić ładny dodatek do pensji! Wielokrotnie studenci działający w gastronomii otrzymują specjalne rabaty na dania i napoje.

Są także inne zawody, w jakich bez problemu odnajdą się osoby studiujące. Co wybrać? Wiele osób uwielbia pracę z dzieciakami. Praca animator polega przede wszystkim na zapewnianie najmłodszym interesujących zajęć; zadaniem takiej osoby jest prowadzenie rozmaitych gier i nadzorowanie rozrywek dla dzieci w każdym wieku. Studenci to nadal młodzi ludzie, którym bardzo często brakuje czasu na relaks i odpoczynek – i właśnie z tego powodu z wyjątkową przyjemnością spędzą trochę czasu z maluchami. Imprezy urodzinowe czy inne przyjęcia, na których zamawiany jest animator, są organizowane niemal zawsze w dni wolne od zajęć. Właśnie dlatego studenci podejmujący podobną pracę nie muszą martwić się o brak czasu na naukę!

Back to Top