Zieleń i spokój w centrum miasta

Codzienni mieszkańcy głośnych miast potrzebują choćby raz w ciągu pracowitego tygodnia odetchnąć od otaczającego ich hałasu. Po to właśnie możliwie najczęściej uciekają za granice betonowej dżungli czy też najzwyczajniej udają się na kojący spacerek po jednym z parków. Łódź to miasto, w którym nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie – każde sąsiedztwo ma swoje wspaniałe rejony.

Mogłoby się wydawać, że pofabryczne miasto, które widziane jest przez niejednego turystę jako biedne i bezbarwne, to miejsce, z którego trzeba koniecznie pryskać przy każdej okazji. Na szczęście to tyko stereotypy. Parki w Łodzi lista tu https://www.dziswlodzi.pl/lodz/parki  to punkty, w których chętnie spędzają czas niekiedy także turyści. Niektóre spore jak np. park na Zdrowiu są bezustannie uczęszczane przez wielbicieli długich spacerów, biegaczy i rowerzystów. Reszta, jak m.in. mały, jednakże malowniczy park Klepacza, doskonale nadają się na miejsce postoju studentów między zajęciami. Każde miejsce jest inne niż pozostałe oraz posiada własną niepowtarzalną przeszłość.

Dużą sławą wśród mieszkańców miasta cieszy się też kojarzony z przyjemnego stawu z mostkiem park Poniatowskiego oraz najstarszy w Łodzi park Źródliska I i II – ogłoszony jako najatrakcyjniejszy w kraju Oba te miejsca są bardzo chętnie uczęszczane przez romantyków oraz pasjonatów spacerów w pięknych okolicznościach przyrody, właśnie dlatego zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę organizując sobie miłe chwile w obrębie miasta. Dodatkowym przykładem tego typu miejsca może być uwielbiany przez większość mieszkańców miasta park Mickiewicza – znacznej wielkości i wręcz stworzony do spacerów i… sesji zdjęciowych. To od nas zależy, co wybierzemy.

Back to Top