Dlaczego warto spędzić urlop w Łebie

Latem kurorty nadmorskie bywają wypełnione po brzegi. Chwilę przed wakacyjnym pikiem i zaraz po nim w miasteczkach oraz na plażach jest znacznie luźniej, toteż wiele par i singli planuje urlop właśnie wtedy.

Romantyczny spacer i miejscowe atrakcje kulinarne

W Łebie nikomu nie straszna nuda. Atrakcyjne miejsca i wydarzenia niezależnie od pory roku działają na turystów w różnym wieku. Do tego trzeba dodać unikalny mikroklimat oraz szerokie czyste plaże. Przybysze mają gdzie się przechadzać i smacznie zjeść. Przy nadmorskiej promenadzie ulokowane są smażalnie i bary, niedaleko XIX-wiecznych domków rybaków. Można więc zatrzymać się na chwilę i zjeść smaczną rybę czy wypić aromatyczną kawę. Przy okazji dochodzi się do mola wschodniego, gdzie na ciekawych oczekuje dawny dzwon, który ostrzegał statki przypływające do brzegu we mgle. Podziwianie wschodów i zachodów słońca właśnie tutaj to również wyjątkowe momenty. Zanim jednak zdecydujemy się na wyjście, należy zerknąć na stan aury, aby spacer był naprawdę przyjemny. To naprawdę łatwe – wystarczy wpisanie do okna Google „Łeba kamera”, aby sprawdzić warunki pogodowe na spacerowym szlaku. W ten sposób nie tylko dowiemy się, czy na plaży świeci słońce, ale również, czy nie jest tam zbyt tłoczno lub czy możemy liczyć na dobrą zabawę.

Wyjątkowe niespodzianki turystyczne – co bezapelacyjnie warto odwiedzić?

Zamiast na wyprawy w okolicach Łeby można wybrać się do Słowińskiego Parku, gdzie wielką atrakcją są wędrujące wydmy. Pustynny krajobraz wygląda fantastycznie, więc wyprawa, szczególnie z najmłodszymi, będzie wielkim przeżyciem. Obszar o długości 5 km mierzei Łebskiej jest perełką turystyczną, warta zobaczenia!

Wszyscy goście odwiedzający miasto prędzej czy później trafią na Skwer Rybaka. Na duże imprezy miasto w sezonie zaprasza turystów pod ten adres. Z kolei dla miłośników natury coś ciekawego proponuje park ptaków i małe zoo. Na oglądanie czworonożnych i skrzydlatych stworzeń można przeznaczyć nawet pół dnia.

Turyści zwracający uwagę na zabytki architektury zobaczą tutaj dawne kościoły, np. kościół rybaków pod wezwaniem NMP z 1683 r. czy najstarszy dom w Łebie. Budowla ta znajduje się przy ulicy Kościuszki 86, a zbudował ją lokalny kupiec J. G. Mampe.

Łeba – jak się poruszać po mieście i gdzie spać

Miejsca noclegowe w mieście są oferowane w różnych cenach. Są to hotele, prywatne kwatery i domy wczasowe, dlatego wybór jest duży. Każdy może dokonać wyboru według własnych potrzeb i czuć się tak, jak w domu. Wygodne pensjonaty mogące się pochwalić przestronnymi pokojami, ale też dodatkowymi atrakcjami, dostosowują się do wymagań turystów. Można wybrać miejsce noclegowe, które idą w parze z zabiegami SPA, wypożyczalnią rowerów i wodnych pojazdów oraz mnóstwem innych.

Łebę wyróżnia komunikacja na dobrym poziomie. Do SPN dowożą meleksy z wypożyczalni lub  turystyczny skład wagoników. Dla lubiących podróżować rowerami czy skuterami elektrycznymi również znajdzie się coś specjalnego. Nie brakuje również busów, którymi dotrze się w podmiejskie okolice i do sąsiednich miejscowości

Wiele przemawia za wyborem Łeby na miejsce urlopowe – noclegi z wyżywieniem i dobra komunikacja. Szeroka oferta turystyczna i bogate zaplecze noclegowe to istotne walory przemawiające za atrakcyjnością tego nadmorskiego kurortu.

Back to Top