Czy w Polsce można wypocząć na dobrych kempingach – o czym warto pamiętać

Jesteśmy wyjątkowo atrakcyjnym – jeśli chodzi o wypoczynek – państwem. Mamy niezwykłe szczęście, posiadając możliwość spędzenia wakacji zarówno nad morzem, jak i w wysokich górach. Nie wszyscy wiedzą, że w naszym kraju można skorzystać z szerokiej oferty miejsc na kempingach.

Decyzja o kierunku wyjazdu na kemping zależy wyłącznie od naszych preferencji. Kiedy wolimy poopalać się nad morzem, rzecz jasna najlepiej odwiedźmy tereny ze złotym piaskiem. Preferując aktywność jako najważniejszy składnik naszego urlopu, pojedziemy w kierunku południowym w jedno z wielu pasm górskich – tych na szczęście w naszym kraju jest pod dostatkiem.

Tutaj pola kempingowe znajdują się często w niezwykłych okolicach. Jeśli się nad tym zastanowić, nie ma regionu, w którym zabrakłoby miejsca na rozbicie namiotu bądź zaparkowanie pojazdu przystosowanego do nocowania. Niezależnie od tego, przez ile dni zamierzamy używać przyczepy lub kampera, warto go odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinniśmy skontrolować użyteczność wszystkich urządzeń i akcesoriów. Jeśli coś będzie nie tak, powinniśmy usunąć awarię. Najlepiej odszukać dobry sklep, który zapewni nam pewne sprzęt kempingowy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie przytrafi się nam żadna niespodzianka podczas poruszania się po drogach.

Najwięcej ofert wypoczywania nad morzem znajdziemy w pomorskim. Jedno z takich bałtyckich miejsc to z pewnością plac kempingowy kryjące się pod wdzięczną nazwą „Maszoperia”. Znajdziemy go na samym Helu, powinniśmy go wybrać szczególnie gdy wyjeżdżamy na wakacje z dużą gromadą. Ważnym atutem tego miejsca jest praca animatorów, zapewniających dzieciom liczne gry i zabawy. Możemy tam nawet skorzystać ze szkoły windsurfingowej.

Miłośnicy górskich wędrówek zapewne usatysfakcjonują się wypoczynkiem na polu biwakowym o nazwie „Camping Europa Olza”. Znajdziemy go w w województwie śląskim, na terenie starego rozlewiska rzeki Olzy. Jest to zwłaszcza atrakcyjne miejsce dla wędkarzy, dlatego że mamy tam niezłe warunki dla miłośników moczenia kija.

Back to Top