Jakiego rodzaju tekstylia dla maleństwa do pielęgnowania?

Pluskanie niemowlaka to niejednokrotnie zmartwienie dla świeżo upieczonych rodziców. Rodzi się niepokój, by nie sprawić maluszkowi krzywdy, jako, że dziecko w pierwszych dniach życia wydaje się wątły i wrażliwy. Jednakże nie taki potworny niepokój jak go opisują, wystarczające będzie posiadanie właściwych tekstyliów do kąpieli i nabranie nieco wprawy.

Jakie są nieodzowne przybory do czyszczenia?

Po pierwsze wypada zaopatrzyć się w misę jak też fotelik lub leżankę do pluskania. Przyjemnie jest kąpać maleństwo, jeśli wanienka jest umiejscowiona na statywie. Tym samym rodzice mają odciążone kręgosłupy. Prócz tego istotny jest ręcznik z okryciem głowy, którym można w szybkim tempie osłonić niemowlaka, by nie przeziębiło się. Najwspanialszy będzie ręcznik z kapturkiem z bawełny typu frotte, bo jest delikatny i niesamowicie dobrze absorbuje wodę. W dzisiejszych czasach mamy szeroki dobór żeli do szorowania dla maluszków, nie trzeba organizować zbyt dużą ilość kremów. Najwłaściwszy będzie płyn uniwersalny, do ciała i skóry głowy. Do sporządzenia kąpieli potrzebny będzie termometr do wody, a po pielęgnowaniu dobrze jest posiadać usytuowane blisko wszelkie produkty do pielęgnacji naskórka noworodka. Są to: balsam lub natłuszczacz, maść na odparzeliny, czyste ubiór, pieluchy wielorazowe, gruszka do noska, szczoteczka do włosków.

Jak ma odbywać się kąpiel niemowlaka?

Jako pierwsze wskazane jest zaopatrzyć się we wszelkie pożyteczne preparaty do kąpieli. Wlać płyn do miski i przekonać się, czy ma właściwą temperaturę. Woda musi mieć około 37 stopni. Na spód wanny bądź na podkładkę do kąpieli kładziemy materiał i wlewamy mało preparatu do kąpieli. Gdy wszystko jest sporządzone, powinno się ostrożnie włożyć niemowlę do misy, gdy nie mamy maty ani leżaczka, powinno się przytrzymywać niemowlakowi główkę.

Początkowe kąpiele powinny być króciutkie, trzeba tylko ochlapać malucha łagodnie roztworem kąpielowym. Buźkę potrzeba obmyć gazikiem namoczonym w letniej, przegotowanej wodzie. Gdy maleństwo jest już wykąpane, owijamy je w uszykowany wcześniej na przewijaku bądź łóżku ręcznik z okryciem głowy i łagodnie wycieramy skórę niemowlaka. Myje się miejsce po odciętej pępowinie i nosek malucha, smarujemy skórę balsamem i kremem na odparzenia, natomiast później zakładamy pieluchomajtki i zakładamy ubrania. Kolejno czeszemy głowę, tym bardziej jeśli maluszek posiada dużo włosków.

Back to Top