Jak podróżować po Warszawie?

Wszyscy ci, którzy zwiedzają Warszawę pierwszy raz w życiu, na pewno zaczną zastanawiać się, jaki sposób przemieszczania się najlepiej wybrać. Dotyczy to przeważnie przyjezdnych, którzy zamierzają zobaczyć w ciągu jednego czy dwóch dni możliwie jak najwięcej interesujących miejsc. Dlatego podpowiadamy, który środek transportu będzie odpowiadał turystom najbardziej, w zależności od ich oczekiwań.

Komunikacja miejska

Pierwszą myślą bardzo wielu odwiedzających będzie komunikacja miejska. Oczywiście – Warszawa jest doskonale skomunikowanym ośrodkiem miejskim, tym bardziej w porównaniu do innych metropolii. Najpopularniejszym środkiem komunikacji lokalnej w Warszawie jest niewątpliwie metro – w ok. pół godziny mamy możliwość dojechać na drugi koniec Warszawy. Niefortunnie, ten sposób transportu posiada pewną wadę – metro w stolicy posiada obecnie tylko 2 linie, dlatego po wyjściu z metra zwykle będziemy musieli przesiąść się w tramwaj lub autobus. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że dla większości podróżników to właśnie ten środek transportu może być najdogodniejszy – większość stacji umiejscowiono w bezpośrednim sąsiedztwie różnorodnych atrakcji.

Taksówka Warszawa: kto najczęściej ją zamawia?

Wiele ludzi będzie jednak zastanawiać się nad innym pomysłem, czyli na przykład taxi. O ile nie będzie to raczej najbardziej trafiony pomysł w przypadku dość dużych odległości, o tyle jeżeli podróżnik zamierza po prostu jak najszybciej i wygodnie dotrzeć do miejsca będącego w niewielkiej odległości to taryfa z pewnością będzie właściwą decyzją. Nie musimy ponadto obawiać się o końcowy koszt – z powodu rozwoju konkurencji w branży ceny systematycznie spadają.

Back to Top