Co należy zrobić, kiedy nie panujemy nad własnymi myślami?

Wiesz, że mogą zdarzać się takie chwile, w których Twoja głowa najzwyczajniej odmawia posłuszeństwa? Ciało wyraźnie informuje, że bardzo czegoś chce, że będzie w stanie to zrobić, że umie, jakkolwiek umysł nie dopuszcza nowych wyzwań i wcale sobie z tym nie radzimy. Wtedy z pomocą przychodzi trener mentalny.

Trener mentalny – dlaczego właśnie on?

Coraz powszechniej zdarzają się sytuacje, w których będziemy potrzebować dodatkowej motywacji, by nie dać się pokonać czekającymi nas każdego dnia wyzwaniom. Nie mamy odwagi uwierzyć we własne umiejętności albo tracimy chęć do działania. Nawet jeśli początkowo nic nie jest niemożliwe, z czasem nasz rozmach opada. To całkiem naturalne, że w końcu poczujemy, że dopada nas wypalenie. Skuteczny może się wówczas okazać mocny kopniak od eksperta od motywowania – na tym polega właśnie funkcja trenera mentalnego.

Nic dziwnego, że z jego pomocy tak chętnie korzystają sportowcy. Lecz pojawia się on także na drodze jednostek, które pragną zmienić swoje życie codzienne. Chcą wspaniale się prezentować i bezustannie do tego dążą, a każde, nawet najbłahsze niepowodzenie sprawia, że całkiem się poddają. Trener mentalny ma niejeden sposób na to, by pomóc im dalej walczyć.

Jak działa taki trener?

Praca trenera mentalnego nie jest łatwa. Wymaga ogromnej wyrozumiałości, a ponadto wykształcenia psychologicznego. Nie jest to bez wątpienia obszar dla osób, które zmagają się z nieśmiałością. Muszą koniecznie posiadać w sobie wielką pewność – przekonanie odnośnie własnej osoby. Dodatkowo powinni kochać nade wszystko rozmowę z ludźmi.

Prawdopodobne, że nie potrafisz sobie wyobrazić, ile tkwi w Tobie siły. Jeśli uwierzysz, że czegoś nie zmienisz, stanie się to prawdą – nawet jeżeli masz wspaniałe predyspozycje do realizacji Twojego marzenia. Jeden słabszy dzień i wszystko może wydawać się niemożliwe. Lecz gdy tylko nakarmisz swój umysł pożądaną energią i przestawisz myśli na odpowiedni tor stosując trening mentalny, nawet w krótkim czasie ponownie zaczniesz być gotowy do podejmowania kolejnych wyzwań.

Back to Top