Dodatki z dzianiny w kobiecej szafie

Dzianiny czy tkaniny? Podczas panie zazwyczaj stawiają sobie to pytanie. Ale najpierw musimy wyjaśnić różnicę, by wiedzieć, na co lepiej się zdecydować, jeśli chcemy wybrać dodatki bądź ubrania?

Dzianina – krótka charakterystyka materiału

Dzianiny robi się z się z pojedynczej nitki – powstają w trakcie pracy z szydełkiem, bądź tworzone są z licznych osnów. Bardzo wyraźnie można zobaczyć strukturę dzianin, które łączą się w wyraźne, połączone jednym wzorem linie. Jakie są ich właściwości i do czego można ich używać? Dzianiny wyróżnia to, że są sprężyste i delikatne, dlatego można z nich produkować m.in. jesienno-zimowe dodatki i rajstopy – ale to nie wszystko. Jedną z najbardziej znanych dzianin jest dżersej, służący do wyrobu koszulek czy sukienek – co czyni z niego bywalca pokazów mody.

Tkaniny – czym różnią się od dzianin?

Materiał, który powstaje w wyniku splatania poprzecznych nitek, nazwiemy tkaniną, przy czym sposoby wytwarzania mogą się od siebie różnić, jak w przypadku np. splotu atłasowego, płóciennego czy skośnego. Nie są to oczywiście wszystkie rodzaje połączeń. Tkaniny są częstsze i znamy więcej ich odmian – to na przykład plusz, jeans, sztruks, satyna, atlas, batyst czy flanela. Ale czy są lepsze? Wszystko mają swoje wady i zalety. Tkaniny są zdecydowanie mniej elastyczne niż dzianiny, więc niełatwo wytworzyć z nich dodatki, ich głównym zastosowaniem będzie produkcja spodni, koszul czy ekskluzywnej bielizny bądź pościeli.

Jakie wybrać dodatki?

Po wzięciu pod uwagę tych informacji wybór nie powinien być problemem – wykorzystanie będzie zależeć od właściwości dzianiny czy tkaniny. Zarówno dzianiny, jak i tkaniny mają inne cechy i w ostateczności najwięcej będzie zależeć jedynie od twoich pomysłów. Nie zapomnij o przeglądarce – za jej sprawą znajdziesz ogromny asortyment tanich materiałów krawieckich. Trzeba wprowadzić do wyszukiwarki frazę „hurtownia dzianin”, a natychmiast wyświetli się mnóstwo bogatych ofert.

Back to Top